MİLLİ BİRLİK HAREKETİ

Korku ve baskıyla gündem saptırılarak ülkemizin gerçek sorunlarının gözardı edilmesine gözyummadan milli birlik ve beraberlik içinde vatanına, milletine, dini ve milli değerlerine, cumhuriyetine korkmadan sahip çıkmak isteyen onurlu TÜRK insanının sesidir
 
AnasayfaKapıTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 FORUM ORTAMI NEDİR VE ETİK KURALLARI NASIL OLMALIDIR?

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ALASLAN
Developer
Developer
avatar

Mesaj Sayısı : 22
Kayıt tarihi : 25/01/09
Nerden : İstanbul

MesajKonu: FORUM ORTAMI NEDİR VE ETİK KURALLARI NASIL OLMALIDIR?   Çarş. Ocak 28, 2009 8:26 pm

İnternetteki forum ortamları, herkesin; forum kurallarına ve genel ahlak kaidelerine uymak koşulu ile, her şekilde fikirlerini tartışmaya açabileceği platformlardır.

Bizim insanımızın cahilane bir özelliği de, forumda yazılmış ve her türlü kurala uygun bir yazıya, cevap verebilecek sabrı, zekayı ve yeteneği kendinde göremeyince; eğer sıradan bir katılımcı ise saldırgan, küfürlü, hakarete varacak tarzda veya direkt tehdit mekanizmasına başvurması, eğer bu yetersiz profilli kişi yönetici konumunda ise hiçbir açıklama yapmadan yazıları kaldırması şeklinde olmaktadır.

Bu tür hareket tarzları ise en kibar ifade ile aciz diye tanımlayabileceğimiz kişiliklerde vukuu bulmaktadır.
Oysa ki, medeni ve aklı çalışan bir insan bunu yapacağına, kendi karşıt tezlerini ve argümanlarını ortaya koyarak mücadele yolunu seçer ve bu konuda sabırsızca veya kısadan kesme yoluna sapmaz.

Çünkü bilir ki, bu şekilde çürütemeyeceği bir fikir, sürekli karşısına daha bir güçlü çıkacaktır. Hele hele bu konudaki acziyeti anlaşıldığından, karşı taraf bunu sürekli kaşıyacak ve puan alacaktır.

Onun için, bizler; forum ve genel ahlak kurallarını gözeterek yazılan her fikire sabır göstermeli, beğenmediğimiz yanlarını da medeni bir insana yakışır şekilde tartışmaya açıp, karşı tarafı ve bunu izleyen üçüncü gözleri de iknaya uğraşmalıyız.

Yoksa, şu ortamda bir muhalefete dayanamayan bir profilin, ileride meydanlara çıktığında, daha kitlesel ve sistematik eleştiri ve karşıt fikirlerle karşılaşması halinde, kum gibi dağılacak ve hiçbir varlığı olmayacaktır.

O halde, sabırla, inançla, zekayla ve bütün yeteneklerimizle fikirlerimizi arenaya sunmaya başlayabiliriz.

Yolumuz açık olsun...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 15
Kayıt tarihi : 23/01/09

MesajKonu: Geri: FORUM ORTAMI NEDİR VE ETİK KURALLARI NASIL OLMALIDIR?   Perş. Ocak 29, 2009 12:13 pm

SAYIN ALASLAN,YETERSİZ PROFİLLİ KİŞİ YADA YANLIŞ PROFİLLİ KİŞİ DEYİMLERİNİZ,kullandığınız ifadelerinizin milli birlik hareketiyle örtüşmediğini dün yöneticilerimiz olarak sizinle birebir görüşüldüğü halde aynı söylem üslubunuzun forum yöneticisi olarak devam ettiği görülmektedir.Dünyanın hiçbir yerinde sınırsız özgürlük yoktur,sizin söylem özgürlüğünüz başkalarının söylem özgürlüğüne saldırı niteliğinde ise kimseyi be bir birlik hareketini şahsınızın ekolüymüşcesine bireysel söylemlerle tahribata uğratmaya,yanlış anlaşılmalara vardıracakkadar ithamlarla dolduermaya yetkili olmadığınızı belirtir,forum içerisinde ki yöneticilik yetkinizin alındığını üzülerek bildiririz.Yazdığınız içerikler bundan böyle şahsi görüşleriniz olacaktır.Bu kapı NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyen herkese açıktır.Aşırı uçlar ve fanatizm olmadığı sürece,şiddete,provakasyona,bölücülüğe mahal verilmeyecektir.Bizler dışlayıcı değil birleştirip bütünleştiriciyiz,millet iradeside bütünlüktür.Sen yanlış profilsin,sen yetersizsin şeklinde açıklamalarla yapmadık Çanakkale savaşını,milletçe ordaydık,milletçe ülkemizin başına gelen belaları defettik.Sonradan öğrendiğiniz edinilme kavramlarla bizi bizyapan amansız sevdaları birbirine karıştırmayınız.Bizim olmazsa olmazlarımız var.VATAN BİR BÜTÜNDÜR PARÇALANAMAZ dediğimiz sınırlarımız var,öncelikli en ağır sorunlarımız var.Ulu orta kavram karmaşalarıyla milletin kafalarını bulandırmanın ülkemizede milletimize de ne tür fayda getirdiğini elbetteki değerli görüşleriniz olarak sunacaksınızdır.Bizim hareketimizin şiddetle fanatizmle uç noktalarla ilişiği yoktur. AŞIRI UÇ NOKTALARA KAÇMADIĞI SÜRECE HERKESE AÇIĞIZ,FANATİZM VE ŞİDDET İLE DEĞİL ;YASAL TAMAMİYLE MEŞRU,AKILCI, FAYDALI TOPLUMUMUZU BÜTÜNLEŞTİREN KAVRAMLAR ÜZERİNDE BİZİ BİZYAPAN DEĞERLERİMİZİ KORUYARAK BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ÜLKEMİZ ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLARI MİLLET İRADESİYLE BOZMAYA YEMİNLİYİZ.
Bu uyarımızı dikkate almanız dileğiyle.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://millibirlik.hareketforum.com
Misafir
MisafirMesajKonu: Geri: FORUM ORTAMI NEDİR VE ETİK KURALLARI NASIL OLMALIDIR?   Perş. Ocak 29, 2009 3:30 pm

Admin demiş ki:
SAYIN ALASLAN, forum içerisinde ki yöneticilik yetkinizin alındığını üzülerek bildiririz.Yazdığınız içerikler bundan böyle şahsi görüşleriniz olacaktır.

Evet Sayın Admin, bu kararınız gayet sağlıklı ve yerinde olmuştur. Beni de, bir külfetten kurtarmış oldunuz böylece. Nedir o?
Yazılarımı yazarken aynı zamanda bir site yöneticisi olduğumun baskısı altında kalacağımdan ve sürekli bu baskının, fikirlerimin üstünü bir şal gibi örtmesi ihtimalini de böylelikle ortadan kaldırmış olduk. Teşekkür ederim...

Admin demiş ki:
Aşırı uçlar ve fanatizm olmadığı sürece,şiddete,provakasyona,bölücülüğe mahal verilmeyecektir.

Benim yazılarımın bu veya daha başka forum ve genel ahlak ve etik kurallarını gayet mükemmel gözeterek yazmış olduğum bundan önceki yazılarımda da, bundan sonra yazacaklarımda da görülebilecektir. Takdir ise, bizleri izleyen üçüncü gözlere kalmaktadır...

Admin demiş ki:
Sonradan öğrendiğiniz edinilme kavramlarla bizi bizyapan amansız sevdaları birbirine karıştırmayınız.

Benim, "sonradan öğrenilme" diye itham edilen fikirlerim, Kemalist bir doğrultuda ve tamamen bu amacı, adıyla beraber zikrederek anılması şeklindedir.
Kemalizm'i ise sonradan öğrenmiş olmakla çok önceden öğrenmiş olmak arasında bir değer farkı görmüyorum. Kaldı ki, şunu da belirteyim; ben, aileden gelme bir gelenek ve kültür mirası ile sonradan değil, kökten Kemalist'im.
Ama tekrar edeyim ki, sonradan da bu yola girmiş olsaydım değeri hiç de az olmayacaktı.

Admin demiş ki:
Bizim hareketimizin şiddetle fanatizmle uç noktalarla ilişiği yoktur.

Benim de söylediğiniz yanlış hallerle hiçbir ilişiğim yoktur ve olamaz. Zaten bu, Kemalizm'in özüne aykırı olurdu. Ayrıca, Kemalizm'i "uç nokta" olarak nitelendirmenizi de yadırgadığımı belirteyim.


Admin demiş ki:
AŞIRI UÇ NOKTALARA KAÇMADIĞI SÜRECE HERKESE AÇIĞIZ,FANATİZM VE ŞİDDET İLE DEĞİL ;YASAL TAMAMİYLE MEŞRU,AKILCI, FAYDALI TOPLUMUMUZU BÜTÜNLEŞTİREN KAVRAMLAR ÜZERİNDE BİZİ BİZYAPAN DEĞERLERİMİZİ KORUYARAK BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ÜLKEMİZ ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLARI MİLLET İRADESİYLE BOZMAYA YEMİNLİYİZ.

Bu sözün altına ben de aynen imzamı atarım. Ancak bu sözdeki muhalefet şerhim ise; Kemalizm'in de "aşırı uç" olarak nitelendirilmesidir.

Admin demiş ki:

Bu uyarımızı dikkate almanız dileğiyle.

Herhalde bu da, son bir göz dağı oluyor. Öyle ya, yeni bir başlık ile bir konu açıp, buraya 3 adet yazı yazmışım ve buna başkaları da uygun cevaplar vermiş ve tartışma geliştirilmekte iken, kökten hepsini birden silme yetkisine sahip olduğunuza göre, bu uyarıyı yapabilme kudretini de tabii ki kendinizde göreceksiniz.
Buna da eyvallah...

Son olarak sizlerden ricam, bırakınız serbest tartışma ortamında insanlar özgürce fikirlerini sergilesinler. Genel ahlak ve forum kuralları ve etiğine ters düşmediği sürece, her fikire tahammül gösterebilmeliyiz. Yoksa kendi ortamımızda, biz söyler biz dinleriz.

Yolumuz açık olsun...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 15
Kayıt tarihi : 23/01/09

MesajKonu: SÖZCÜKLERİ AMACINDAN SAPTIRMIYALIM LÜTFEN   Perş. Ocak 29, 2009 4:23 pm

Kapalı devre sistem değiliz,her görüş kendi düşüncesini ifade edebilir,kendi düşüncesini Millibirlik Hareketinin fikriymişcesine empoze edemez.
Mustafa Kemal ****** Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ulu önderimizdir,ilkeleri daima yolumuzu aydınlatacaktır,Kemalizm uç noktadır ifadesi kullanılmadı,amacından saptırılarak antipati oluşturacak biçimlere büründürmeye kimsenin hakkı yoktur.Bu konuda görüşlerinizi belirttiniz üzerinde konuşuldu,Kemalizm i herkes kendisine göre çarpıttığı için ülkemiz bu gün bu durumda.Ayrıca halkçılığa ters düşen bir söylem içerisinde olduğunuzu belirtmek isterim.
Gözdağı demişsiniz,hala itham hali,kimseyi uyarmıyalım herkes istediğini söylesin o zaman,bakın bu hareketin hiçkimseden çekincesi,herhangi bir zümreye minnet borcu yoktur,sürekli aynı şeyi söylüyoruz hala ısrarla konuyu şahsileştiryorsunuz,bizim kimsenin şahsıyla işimiz olmaz.Herkesin fikrine saygılı olmak durumundayız herkese eşit mesafedeyiz,saygı duymadığımız konular ayrımcılık bölünmeye teşvik,vatana ihanet edenlere hizmet eden buna zemin oluşturan düşünceler...bu konularda asla tavizimiz olmaz,sözkonusu kim olursa olsun bu net bir çizgidir.ithamlarınızın sürmesi durumunda üyeliğiniz sonlandırılacaktır
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://millibirlik.hareketforum.com
Erman ÖcalMesaj Sayısı : 2
Kayıt tarihi : 25/01/09
Nerden : İzmir

MesajKonu: NOKTA....   Perş. Ocak 29, 2009 11:07 pm

Siyasi partiler, aynı amaçla bir araya gelmiş kişilerin oluşturduğu kuruluşlardır. Ana sayfada ilkelerimiz açıkça yazılıdır ve bu ilkeler etrafında toplanıp bizimle aynı amaç uğruna siyaset yapacak kişileri dışlamak gibi bir düşüncemiz olamaz.

Bir siyasi partinin kuruluş aşamasında bir araya gelen kişiler, bir çok konuyu aralarında tartışıp en doğru kararı verebilir, lakin bu tartışmaların aleniyete dökülmesi acaba ne derece etiktir. Fikirler tahammül göstermekten tamamen farklı bir husustur bu..

İnsanların; bölücü, yıkıcı ve irticai olmamak kaydıyla fikirlerini serbestçe sergilemeleri için önlerinde hiçbir engel yoktur. Aksi bir düşüncede olunsa yazıların onaydan sonra yayınlanması gibi bir yola gidilebilirdi. Bir amaç için bir araya gelmiş kişilerin fikirlerini kendi aralarında paylaşmaları, olumlu ve olumsuz yönlerini irdeleyerek doğruluğuna karar verdikten sonra ortak bir görüş olarak sunmalarının gerektiğini bir kez daha vurguluyorum. Aksine davranış genel ahlak kurallarına da aykırıdır.

Şu sözü hiç unutmayalım."Kol kırılır, yen içinde kalır"

Konu kapatılmıştır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Misafir
MisafirMesajKonu: Bir öneri   C.tesi Ocak 31, 2009 6:57 pm

Son yazan kişilerin yazdıklarını görecek bir bölüm eklenmesi mümkün müdür?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
FORUM ORTAMI NEDİR VE ETİK KURALLARI NASIL OLMALIDIR?
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» basketbolun kuralları
» Para kazanmak
» nasil erkekler? nasil kizlardan hoslanirsiniz ?
» psd nedir nasıl kullanılır? psd hakkında soru cevap?

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
MİLLİ BİRLİK HAREKETİ :: İlk kategoriniz :: GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZ-
Buraya geçin: