MİLLİ BİRLİK HAREKETİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MİLLİ BİRLİK HAREKETİ

Korku ve baskıyla gündem saptırılarak ülkemizin gerçek sorunlarının gözardı edilmesine gözyummadan milli birlik ve beraberlik içinde vatanına, milletine, dini ve milli değerlerine, cumhuriyetine korkmadan sahip çıkmak isteyen onurlu TÜRK insanının sesidir

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN.

2 posters
YazarMesaj
SAKINCALI PIYADE
üye
üye

FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN. Empty
MesajKonu: FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN.   FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN. Icon_minitimePerş. Ocak 29, 2009 7:35 am

FILMI GERI SARIN BIR DAHA SEYREDIN

OLAN BITANLERE BAKIN IFTIRALAR NERDEN NEREYE ULASIYOR,BU OLAYLARIN BIR AYAGI UNIVERSITE HOCALARINDAN INTIKAM ALMAK. YANI TURBANI UNIVERSITEYE SOKMAYAN HOCALARI ICERI ALMAK,INTIKAMIN
BIR AYAGI, BU DAVANIN TURBANA DAYANIYOR,BIR AYAGI ******CULERDEN INTIKAM KEMALIST DUSUNCEDEN INTIKAM BEGENMEDIKLERI HUKUKU TEPE TEPE KULLANIYORLAR ******UN LAIK CUMHURIYETININ YASALARININ UYGULAMALARINI KENDI ZIHNIYETLERINE UYMADIGINDAN DEGISTIREREK VE UZERINDE OYNANARAK
DEGISIME UGRATIP YOK ETMEK VE HER SEKILDE KENDI ZIHNIYETLERINI OLUSTURUP ADIM ADIM ILERLIYEREK VE
HALKA BIR ELBISE GIBI GIYDIRILEREK GOZ GORE GORE
KABULLENDIRILIYOR.HANI HOCA DEMISTIYA CUKOLATA KAGIDINA AMBALAJINI DEGISTIRIP SARIP SIRIN GOSTERIP
YEDIRECEGIZ DIYE SIMDI O DURUMDAYIZ AMBALAJINI DEGISTIRIP KILIFINI UFAK DEGISIMLERE UGRATARAK HALKA SERIATI GIYDIRMEK KABULLENMIS OLACAK HER SEKILLDE
BU DURUMU CESITLI SATILMIS KALEMLERI IHANETINI ISBIRLIGINE ORTAK EDEREK HERSEY ADIM ADIM ILERLEMEKTE
HANI BIR ZAMANLAR IRANDA YAZAR VE CIZERLERI DE AYNI
DURUMLA BASLAMISLAR ONLARI KULLANARAK TOPLUMA
IKNAYA ONLAR AYDIN DENEN MUSVETTELER TOPLUMA
COK RAHAT IKNA EDEBILECEGI DUSUNULMUS VE ILK ONCE ONLAR IKNA OLMUS DAHA SONRA TOPLUMU IKNA ETMIS VE OLAN GOZ GORE GORE SERIAT GELDI.SIMDI O ADAMLAR PISMAN YANLIS YAPTIK DIYORLAR.IRANLA COK ORNEKLER VAR BIZIMLE OLANLAR ARASINDA.BAGLANTI KURULURSA
HERSEY ORTADA GOREBILMEK LAZIM DURUMLARI.ADIM ADIM
ILERLIYORUZ SERIAT DEVLETINE.******CULERI SINDIRIP
ICERI ALIP SUSTURMAK.CUMHURIYET MITINGLERINDEN INTIKAM ALMAK CUMHURIYET MITINGLERI YAPILDIGI SENE BOYUNCA SOYLEMEDIKLERINI BIRAKMADILAR EN SONUNDA
ICERI ALARAK ENGELLEMELERI YAPMAYA BASLADILAR.BEGENMEDIKLERI HUKUKU TEPE TEPE KULLANIYORLAR ACI INTIKAM 28 SUBAT INTIKAMI VE SINCAN
INTIKAMI DAHA PEK COK INTIKAM OLANLAR NERDEN NEREYE GELDI BES SENE ONCE BURAYA GELECEGIMIZI DUSUNMUYORDUK AMA GELDIGIMIZ NOKTA VAHIM BIR DURUM.INSANLARIN KAFASINI KARISTIRMAK HER SEKILDE
GOSTERE GOSTERE HUKUKU HAMUR GIBI YOGURUP ISTEDIKLERI SEKLE SOKMAK.ANAYASAYI DEGISITIREMEZSENIZ MAHKEMELER VE YASALAR IZIN VERMEZSE BIZ SEKILLENDIRMESINI BILIRIZ DEDILER SUZGECE
CEVIRDILER SUZGEC GIBI DELIK DESIK OLDU ANAYASA
MAHKEMELER HUKUKCULAR SAVCILAR DA ELE GECIRILMIS DURUMDA ONLARDAN OLMUS DURUMDA OLMAYANLAR DA ICERI ALINMAKTA TEMIZLIK OPERASYONU.HER KOLDAN
CALISIYORLAR BIZ HALA GORMEZ DUYMAZ UC MAYMUN MISALI KOLTUK KAVGASINDA OLANLAR SIYASILER KENDI HAVALARINDA.SIMDI GERIYE DONUN FILIMI GERI SARIN VE BIR DAHA SEYREDIN YASADIKLARINIZI DEGERLENDIRMENIZI
YAPIN.GERI SARDIGINIZ FILMIMLE SIMDIKILERI IYI ANALIZ EDIN GELDIGIMIZ NOKTAYI ANLAYIN.NERDEN NEREYE.OZALLA BASLADI.YASASAYDI BUNLARDAN BETER OLACAKTIK.KI ALLAH YUZUMUZE BAKDI DA .SIMDI ALLAHA DUA EDELIM DE BUNLARI DA GORSUN TEZELDEN.
MENDEREDETEN BASLAYAN DONEMLERDEN GELMEKTELER ASAMA ASAMA,ILERLEDILER,HER DEGISIMDE KIMSE OLAN BITENI ANLAMADI,HER GELEN SIYASI HUKUMET VE SAG GORUS DUSUNCESI DEVLETIN YASALARINI DEGISIMLERE UGRATTI,AAA NE GUZEL DEDIK,OLANLARI SEYRETTIK.VE SIYASILER KENDI ARALARINDA KAVLARI SOZ DUELLOLERI
VE CAMUR ATMALARI DURAKSAMALARA DARBELERE VE BIRCOK ULKENIN GERI KALMASINA NEDEN OLDU.SIYASI
HIRS ULKEYE HIZMETIN ONUNE GECTI.KAVGALAR ALIP BASINI GITTI.SIYASET KIRLENDI.DEVLETIN SOYUP SOGANA
CAVIRDILER YEDIRLER,YEDIRDILER SEYRETTIK.BIR DAHA OY VERIP SECTIK.KAC KERE GELIP GITTILER BELLI DEGIL.
AMA SUC BIZDE BIZ SECMESINI BILIYORMUYUZ.SORGULUYORMUYUZ,OLUP BITENI FARKINDAMIYIZ,SECTIGIMIZ VEKILLER NASIL CALISIYOR.TV DEN MECLIS TV.SINDE GORDUKLERIMIZ BILE BIZE BU ADAMLAR NE YAPIYOR DEDIRTMIYOR.BIRILERI KENDI ARALARINDA KONUSUYOR SORGULUYOR AMA YERINDE KALIYOR.KIMSE ELINI TASIN
ALTINA SOKMUYOR,SADECE KAHVE MUHABBETLERI DURUMUNDA KALIYOR SALONLARDA KISISEL KONUSMALARDA
KALIYOR ANLASAMADIGIM KISILERI DE HER SEKILDE HIRPALIYORUZ .FIKIRLERE SAYGIMIZ YOK.SEVGI ,SAYGI,FIKIR
ANLASMAZLIGINDA YOK OLUYOR,BIRBIRINE GIRIOYOR INSANLAR.HER KES KARSINDAKINE KENDI FIKRINI KABUL
ETTIRMEYE CALISIYOR.SABITLEMIS .GENIS DUSUNCE ANALIZI YOK.KENDI PENCEREMIZDEN GORDUGUMUZ SABIT FIKIRLERI HERKESE ZORLAYARAK KABULLENDIRMEYE CALISIYIORUZ.GELEN HUKUMETLER,SIYASETCILER,GAZETECILER
HERKES AYNI DURUMDA,VATANDAS KENDI ARASINDA SOHBETINDE BILE KENDI FIKRI DOGRU ZIHNIYETINDE.
KIMSE DEMOKRASININ NE ANLAMA GELDIGIN FARKINDA DEGIL.COGULCULUK,INSAN HAKKI YOK DEMOKRASININ
INSAN HAKKININ RAHAT YASAMININ KOSULLARININ HUZUR VE VATANDASLIK HAKKININ ULKE YASAMINDA OZGURLUGUNUN DE BAZI SINIRLAMALARININ OLMASI GEREKIR.TAMAMEN OZGURLUK HIC BIR YERDE YOK,ISVICRE,
ABD,AVRUPA ULKELERI,EN OZGUR ULKE DIYE SAYABILECEGINIZ BIR YERDE BILE INAN HAKKI IHLAL EDILIYOR.
INSANLAR EZILIYOR .DOVULUYOR .SORGUZU SUALSIZ OLDURULUYOR.ELINDE SILAH VARMI YOKMU.DEMOSRASI
HIC BIR ULKEDE TAM OLARAK UYGULANMIYOR.OZGURLUKLERIN DE SINIRI VAR CUNKU.DEVLETIN YASALARININ DA
SINIRI VAR VE O SINIRLAR OZGURLUKLERI DEMOKRAIK ANLAMDA KISITLAR.ABD YASAM HAKKI INSANLARIN OZGURLUKLERI YOK.DEMOKRASININ INSAN HAKKINI KORUMASI GEREKIR,OZGURCE HER SEKILDE HAKKINI BILMELI
VE YASAM HAKKININ DEVLETIN YASALARINA UYMA HAKKININ OLDUGUNU BILMELI.HERKES YASALARA UYARSA
YASALAR IHLAL EDILMEZSE YASAM KOSULLARI COK DAHA INSANLARIN RAHAT YASAMASINI SAGLAR.BIZLER VATANDAS
OLARAK HAKKIMIZI BILECEK VE ARAYACAGIZ.DEVLET YASAMA VE YURUTME ORGANLARI KENDI SINIRLARI ICINDE
TUZUKLERINE UYACAK,KURALLARA UYACAK,BEN HUKUMETIM KENDI FIKRIMI ZORLA KABULLENDIRIRIM ZORBALIGINA
GIDEN HER GELEN HUKUMET DONEM DONEM BU GUNLERE GELINMESINE NEDEN OLDU.BU DONEMDE GELEN ZIHNIYET ISE
EN KOTUSU VE EN ZORBASI,DINI KULLANARAK,SOMURUSU ALTINDA DINCI GORUNTUSUNDE ISLAMI ANLAMA YETENEGINDEN YOKSUN SADECE KENDI ZIHNIYETLERINI FARKLI BIR SEKILDE UYGULAMAYA CALISIYORLAR VE DINI
ISLAMIYETI SOMUREREK.SOMURU DINI KULLANMAK CAHILI OY AVCILIGI ILE DIN UZERINDEN AVLAMAK.DIN ILE
ALAKALARI YOK.VAR DA YOK.CUNKU YAPTIKLARI SERIATI ISTEYIP ,BIR TARAFTAN GORUNTU VERIP OY ALMAK.AMA
DIGER TARAFTANDA BASKA DINCILER ARASINDA DA KENDI ICLERINDE BOLUNMUS DURUMDALAR NAKSIBENDILER,FETOSCULAR ,VS DINCI GURUPLAR VAR KENDI ARALARINDADA BIRBIRLERINI BEGENMEZLER,HERKES
KENDI ZIHNIYETININ DOGRU OLDUGUNU SAVUNUR VE ISTER.BIR TARAFTANDA ELLERI YURT DISINDADIR PARALAR
GELIR ICERIDE ORGUTLENMELER CALISMALARA HARCANIR.YER ALTINDA INIP CALISMALARI BU GUNLERE GETIRDILER
BIZLERDE FILMI SEYRETTIK.UYUDUK,UYUTULDUK,DIS GUCLERIN ELI DEVLET KADEMELERINDE VE YONETIMLERINDEYDI
SIYASILERI PIYON GIBI YONETTILER.SIYASILER DIS GUCLERE BAGIMLI OLARAK CALISTI VE YONETTI.HERKES KENDI
CIKARLARI DOGRULTUSUNDA CALISARAK ULKENIN BU DURUMA GELMESINE NEDEN OLDULAR.BIZIM SIYASILER KENDI
CIKARLARINI DUSUNDU GELECEKLERINI VE IKTIDARLARINI DUSUNDULER.SATRANC TAHTASINDAKI PIYONLAR VE
HAMLE TASLARI GIBI SIYASILER KULLANILIDI.HER BIR HAMLE ILE BIR DONEMDE YASANANLAR PIYONLAR KULLANILDI
GELINEN NOKTA SON ASAMA.BIZ HEP BARDAGIN BOS TARAFINI GORDUK DE DOLU TARAFINI GORMEDIK.BOS TARAFIN
DOLU TARAFINDAN DAHA KOTU OLDUGUNU GOREMEDIK.YASADIKLARIMIZ BIZIM VATANDAS OLARAK SORGULAMALARIMIZI VE KARSIMIZA GELEN SIYASILERI KABULENMEMIZE NEDEN OLDU.KORU KORUNE KABULLENDIK VE SECTIK.SORGULAMADIK.EN KUTSAL HAKKIMIZ OLAN OY VERME BILINCINI DEGERLENDIREMEDIK,SECENEK DE SUNULMADI AMA SUNULAN SECENEGI DE KAC GERE GETIR GOTURLE SECTIK.AYNI ADAMLAR AILENIN BUTUN FERTLERINI SULALELERININ SECIMINI GORDU.FAMILYA DEDEDEN TORUNA TORUNUN TORUNUNA DEMIRELI ECEVITI GORDU ONLARLA BUYUDU.OLMEDIKCE BIRAKMADILAR SIYASETI.YASANAN KAVGALARI ULKEYE ZARAR VERDI.CEKISMELERI GERI GITMEMIZE NEDEN OLDU,DIKKAT EDIN HEP SAG PARTILER HUKUMET GECMISTEN BU GUNE
SOL DUSUNCE ZIHNIYET TAM VE UZUN SURELI GELMEDI VE HIC BIR SEKILDE CALISTIRILMADI.ENGELLEMELER DIS GUCLER TARAFINDAN YONETILDI VE KULLANILDI.******UN KURDUGU LAIK CUMHURIYETIN ONUN ISTEDIGI SEKILDE
ILERLEMESINI ENGELLEDILER,BU DIS GUCLERIN OYUNUYDU HALA DA DEVAM EDIYORLAR.ORNEK BIR ULKE OLARAK HEM DEMOKRATIK,HEM LAIK,HEM CUMHURIYETIN OZGURCE VE INSAN HAKKLARINI HER SEKILDE ****** YAPMIS VE
UYGULAMALARININ DA ONUN CIZGISINDE DEVAMI GEREKIRDI AMA SAG ZIHNIYETIN KENDINE GORE DEGISIMLERI
VE ******E DUSMANLIKLARI DINI SOMURUSU VE OY AVCILIGI YUZUNDEN BU GUNLERE GELINCI CEHALETI,CAHILLIGI HER SEKILDE KULLANDILAR.OY ICIN.DIS GUCLER KENDI CIKARLARINI KULLANDI SIYASILERI YONETI,SIYASILER KENDI MENFAAT VE HUKUMET OLMA SEVDALARI YUZUNDEN KULLANILDI.BU SON DONEM DE ARTIK
YOBAZ ZIHNIYETIN SON PERDESI ZORBA PERDESI.UYGULAMALAR KORU KORUNE DEVAM EDIYOR.ULKE ADIM ADIM
BOLUNMEYE GITMEKTE AB,YE ALINMA UGRUNA VERMEDIKLERI TAVIZ KALMADI,DAMLAR ALMAYACAGIZ BIZIM ICIMIZDE ISINIZ YOK DEDIKLERI HALDE ZORLUYORUZ.ONLAR DA BIZI BOLMEK ICIN UGRASIYORLAR.VE BOLUNMEYE GIDIYORUZ.
BIZIM GIBILER DIRENDIKCE DIRENENLERI DE ICERI ALMA PESINDELER.******CULER SINDIRILMEYE KILIF BULUNMAYA HER SEKILDE BIR ORGUT ICINE SOKULMAYA CALISILIYOR.AMA TURBANDAN INTIKAM.YEMINLILER
TURBANI HER SEKILDE DEVLETIN ICINE OKMAYA VE SOKTULAR.CANKAYA GIRDI,DEVLETIN KADEMELRINE GIRDI.
PROTOKOLLERE GIRDI.YASALASTIRDILER.SEYRETTIK SEYRETMEYE DE DEVAM DIYORUZ.******U KAYBETMEKLE
HER DONEM YASADIKALRIMIZ BIZI BU GUNLERE ADIM ADIM GETIRDI.KURUMLARI KAYBETTIK,MAHKEMELERI KAYBETTIK,DEVLETIN SAVCILARINI,HAKIMLERINI KAYBETTIK,ORDUMUZU BILE ICINE GIRDILER .KIME NE SEKILDE GUVENECEGIZ ? DIYORUM.SONUMUSUN NEREYE GIDECEGINI DE BU KADAR SEYI YAZDIKTAN SONRA. ?????????????????
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN.   FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN. Icon_minitimePerş. Ocak 29, 2009 3:48 pm

Sayın SAKINCALI PIYADE;
Görüşleriniz ve tespitleriniz çok güzel ve yerinde olmuş. Sizi kutlarım.
Yazınız üstüne yazacak çok fazla bir sözüm olduğunu sanmıyorum.

Ancak çözüm yolunda, şunu söyleyebilirim:
Tüm bu belelardan, Türkiye'yi ve Türk Milleti'ni ancak ve ancak katışıksız bir Kemalist İdeolojiyi mesnet edinmiş bir iktidar çıkarabilir.
Aksi halde, güdümlü hükümetlerle veya ucundan kıyısından sözümona ******çü olduğunu resmiyet icabı söyleyen veya Kemalizm'e parti programında, kelime olarak bile değinmeyen sözde ******çü muhalefetin iktidarı ile olsa olsa, sadece bizlerin gazını almaya dönük icraatlar ve söylemlerde kalacaktır.

O halde, Kemalist İdeoloji'yi hakim kılacak ve bunu tartışmasız ve katışıksız, sulandırmadan temel haline
getirmiş bir iktidar için, Milli Birlik Hareketi'ne destek verelim ve bu ideali gerçekleştirelim diyorum.
SAKINCALI PIYADE
üye
üye

MesajKonu: Geri: FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN.   FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN. Icon_minitimePerş. Ocak 29, 2009 5:42 pm

ALASLAN demiş ki:
Sayın SAKINCALI PIYADE;
Görüşleriniz ve tespitleriniz çok güzel ve yerinde olmuş. Sizi kutlarım.
Yazınız üstüne yazacak çok fazla bir sözüm olduğunu sanmıyorum.

Ancak çözüm yolunda, şunu söyleyebilirim:
Tüm bu belelardan, Türkiye'yi ve Türk Milleti'ni ancak ve ancak katışıksız bir Kemalist İdeolojiyi mesnet edinmiş bir iktidar çıkarabilir.
Aksi halde, güdümlü hükümetlerle veya ucundan kıyısından sözümona ******çü olduğunu resmiyet icabı söyleyen veya Kemalizm'e parti programında, kelime olarak bile değinmeyen sözde ******çü muhalefetin iktidarı ile olsa olsa, sadece bizlerin gazını almaya dönük icraatlar ve söylemlerde kalacaktır.

O halde, Kemalist İdeoloji'yi hakim kılacak ve bunu tartışmasız ve katışıksız, sulandırmadan temel haline
getirmiş bir iktidar için, Milli Birlik Hareketi'ne destek verelim ve bu ideali gerçekleştirelim diyorum.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SAYIN ALASLAN,

COZUM YOLUNDA SUNU SOYLEYEBILIRIM COK PARTI VAR ,PARTILER CABUK KURULUR VE INSAN TOPLAMAK DA KOLAYDIR,
AMA ONEMLI OLAN PARTININ PROGRAM VE TUZGUNUN , UYGULAMALARDA HEM PARTI YETKILILERI VE UYGULAYICILARI
OLARAK INSANLARA DEGER VERIP SAYGI DUYUP KISILIK HAKLARINA SALDIRMADAN,HERKESE BILGISINE,YETKISINE VE
YAPABILECEGI YETENEGINE GORE GOREV VERIP CALISMASININ RAHAT BIR SEKILDE YAPILMASINI SAGLAMAKTIR.BIRDE
PARTININ KURULMASIYLA DIGER PARTILERI DE KOTULEMEK YERINE BEN NE YAPABILIRIMI DUSUNMEK VE YAPMAKTIR.
INSANLAR SUNDAN BIKTI PARTILER BIRBIRLERINI KOTULEDIKCE NEFRET GELDI.OY VERME ISTEGI OLMADI.COZUMLER
ONERILERI PARTILERDE HER GORUSE VE ONERIYE SAYGI DUYULARAK ALINMALI VE ONLAR BIR EKIPLE OLUSTURULMALI
UZMANLAR CALISMALI VE CALISMALARIN KOMISYONLARIN HER SEKILDE BILIM VE ILIM ILE INSAN HAKLARINA SAYGI DUYARAK
KISILIK HAKLARINA DA SAYGILI BIR SEKILDE KIMSEYE BENIM PARTIM IYIDIR DE SENINKI KOTUDUR CAMUR AT IZI KALSIN DEGIL BEN ONLARDAN DAHA IYI OLACAGIM EKIBIMI OLUSTURUP DAHA IYI OLACAGIM CALSIMALARIMI BILIM UZERINDE
COK IYI EKIP KURULARAK YAPABILIRIZ DUSUNCESINI ONCE KENDI BUNYASINDE YERLESTIRMESI GEREKIR.BEN BASKANIM BENIM DEDIGIM DEGIL ,EKIP CALISMASI ILE KOMISYONLAR ILE ,ORGANIZE VE YETERLI BILGI TECRUBE VE KALITEDE INSANLARI SECEREK,EKILERIN GORUS VE ONERILERI VE DEGERLENDIRNMELERINE CALISMALARINA KATILMARI IYI BIR SEKILDE SAGLIYARAK YAPILMALIDIR.EKIP PARTIDE ONEMLIDIR.ORGUTUN TABANININ OLUSTURULMASINI SAGLAR VE
PARTI ORGUTU CALISMALARINI EGITIMDEN GECIREREK YAPILMALI.BEN BILIRIM HAVASI YARATILMAMALI.PARTILER BIR OKULDUR,PARTI KUTRUCULARI,GENEL BASKANI ,YETKILI ORGANLARI DA EGITIM CALISMALRI ILE HER SEKILDE CALISMALARIN
ICINDE OLMALI KIMSE BEN BILGILIIM DEMEMELI TECRUBELER DOGRULTUSUNDA INSANLAR CALISMALARI YAPMALI VE
YONLENDIRILMELI.OKULDA EGITIM HIC BITMEZ.OGRENME YETENEGI HIC BITMEZ HER GECEN GUN DAHA IYI OLMAK ICIN
CALISMALI VE EKIP ORGANIZE VE SAYGI SEVGI CERCEVESINDE YAPILMALI.EGER BIR PARTI KURUP DA KURDUK BIZ
YAPARIZ DEGIL NEYI NE SEKIDE DAHA DAHA IYI YAPARIZ OLMALI.EKIP ORGANIZE .VE INSAN HAKKINA SAYGI ON PLANDA OLMALI.PARTI KURMAK KOLAYDIR,ONEMLI OLAN KALICILIK VE EKLIPLERDIR.PARTI ORGUTUNUN DE EGITIM VE BILGISI ONEMLIDIR .PARTI YETKILILERI UYELERI SOKAGA CIKTIGINDA HERKESE SAYGI VE SEVGIYLE CEVAP VEREBILECEK BILGI ,
EGITIM VE KALITEYE SAHIP OLMALI,KIMSE KIMSEYI HOR GORMEMELI.PARTILERI BIR INCELEYIN,HANGI PARTI NE SEKILDE
CALIYOR,CALISMALAR NASIL,INSANLARA SAYGI VE SEVGI,ONEMLI .KIMSE KUSTURULMEMELI VE HER INSAN
KANAZILMAK ICIN MUCADEL EDILMELI.TU KAKA MISALI OLMAMALI.GOZLEM COK ONEMLI.GOZLEM GOZLEM GOZLEM,DIGER
PARTILERIN YAPTIGI HATALARI YAPMAMALI,TECRUBELER ,HERKES KENDINE GORE BIR DERS CIKARMALI.YAPILAN HATALARDAN
DERSLER ALINMALI.GOZLEMLER BENCE TECRUBEDEN EN ONEMLI SEY.UYGULAMAYA GECEBILMEK VE BASARMAK ONEMLI.
( KAZANMAK ISTIYORSAN, KAYBETMEKTEN KORKMAYACAKSIN ) BU LAF UZERINDE DURUN. BU LAF PARTININ ILIKLERINE
ISLEMELI SOZ OLARAK PARTI PROGRAMI VE TUZUGU YAPMAK ONEMLI DEGILDIR.UYGULAMANIN NE SEKILDE YAPTIGI VE
NELERIN NASIL YAPILABILECEGI ONEMLIDIR.****** BIZE YONUMUZU CIZMIS BIZLER ONUN SOZLERINI TAKIP ETMELI
HER SOZU DEGER VE TECRUBE ILERIYI GORME ICIN BIR KANITTIR.HIC BIR PARTIYE CAMUR ATILMAMALI,BEN ONDAN DAHA IYI NASIL OLABILIRIM ONUN COZUMU VE CALISMALARI YAPILMALI.HEP ILERIYI GORMEK VE ATANIN GOZU VE CIZGISIYLE
HIC KIMSE ONDAN USTUN DEGILDIR.KISILIK HAKKLARI VE HIRSLARI KOLTUK UGRUNA KENDINI USTUN GORMEMELI.SAYGI VE
SEVGI INSAN HAKKINI ONDE TUTMALI.ATANIN RESIMLERINE BAKIN VATANDASIN GOZUNUN ICINE BAKARAK KONUSUYOR
SAYGISI,SEVGISI,NASIL.KIMSEYI KUCUK GORMUYOR INSAN OLARAK BAKIYOR KARSINDAKINE.BUYUKLUK TASLAMIYOR.BEN
HER SEYI BILIRM HAVASINDA DEGIL.GORUSLERI VE FIKIRLERI SAYGIYLA DINLIYIOR.
(MILLI MUCADELEDE SAHIS HIRSI DEGIL,MILLI IDEAL ,ONUR ONEMLIDIR,MILLI IDEAL SEBEP OLMALIDIR.)BIR SOZUDUR BU.
(BILELIM KI MILLI BENLIGINI BILMEYEN MILLETLER BASKA MILLETLERE YEM OLUR.)BU DA BIR SOZUDUR.
(NAMUSLU INSANLAR EN AZ NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLURSA ) ...( KORKAKLAR VE CIKARCILAR NE KADAR COK
OLURSA ,ZORBALAR DA O KADAR COGALIR) BU DA BASKA BIR SOZDUR.KIME AIT BILMIYORUM.
(DUSUNUYORUM OYLEYSE VARIM) DESCARDES) DEMIS BUNUDA.( HER HAK BIR SORUMLULUK,HER FIRSAT BIR ZORUNLULUK,
HER SAHIPLIK BIR GOREV ANLAMINA GELIR.) DUSUNMEK KENDI KENDISIYLE KONUSMAKTIR.
(TURK ULUSUNUN EFENDISI YOKTUR,HIZMET VARDIR.BU ULUSA HIZMET EDEN ,ONUN EFENDISI OLUR.(1921)DE DEMIS ATA.
(DEMOKRASI KAZANILMASI COK ZOR, KAYBEDILMESI COK KOLAY BIR REJIMDIR.) ATANIN SOZLERINI ,CIZGISINI TAKIP EDIN
.O BIZE YOL GOSTERMIS BASKA YOL YOK.CIKAR VE HIRS INSANIN KISILIGININ USTUNE CIKTIMI ORDA BUGUNUN SIYASILERIN
HALI GELIR.HER TECRUBE BIR DEGERDIR.
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: EİNFÜHLUNG-WİLHELM RİEİGHT-ÖZDEŞLEYİM   FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN. Icon_minitimePerş. Ocak 29, 2009 8:16 pm

Einfühlung Almanca bir terminoloji,Türkçe tam karşılığı olmasada yakın sözcükler,özdeşleyim yada empati.Bakın toplumsal değişimlerde direnç oluşmadan bireyi-kitleye dahil etmenin en eski ve bilindik yollarından biri.Frued un öğrencileri Eric from ve Right konunun analizcileri.Ben onun yerinde olsaydım "benliğim neyi isterdi" şeklinde bir soruyla çıkılıyor yola,buraya kadar etik,çizgi bundan sonra bozulmakta;şöyleki:
Bireyin yaşamsal istek ve ihtiyaçları gözönüne alınıyor,değişimin hedef noktaları belirleniyor,stratejiler bunun üzerine geliştiriliyor,amaç burada bireyin ihtiyaçlarına cevap vermek değil,istenilen değişimi sempatik kanallardan sıfır dirençle değişimi ideolojik sembollerle değiştirmek.
Giyimde kuşamda bir yaşam biçimi kültürün aynasıdır
Bu kadar masum gündelik yaşam unsuru,Maslowun ihtiyaçlar hiyerarşisinin en alt basamağındayken,birden en tepelere çarpık olarak yerleştirilebiliyor.Toplumun gerçek tepkileri asılolan gerçek ihtiyaçlardan doğar.Köleyse bağımsızlık ister,açsa ekmek ister,eğitilmemişse eğitim ister.Ancak Davranış psikolojisinde ve sosyal psikolojide birinci basamak aslolan birincil ihtiyaçlar ,yeme, içme, barınma ,uyku,vskarşılanmadan bir üst basamağındaki ihtiyaçlara geçilmediğidir.Bakıyoruz toplumsal tablomuzdaki istatistiklere;gayrisafi milli hasıla yı bir kriter olarak alalım,bu kadar kişi başına düşen gelir dağılımı,bireyin yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamaya yetmezken ,en üst basamaktaki kendini aşma safhasına geçme isteğini açıklamamız ancak tutarsız içiboş,bireylerin salt oyunu çalmaktan başka insani değerlerini ihtiyaçlarını gözönünde bulundurmayan politikaların sonuçları olduğunu görmemizle mümkündür
Diyeceğim o ki,kısa günün karı ben istediğimi alana kadar şuna şöyle görüneyim buna böyle görüneyim türündeki yamanmalar sahtekarlıklar,bu gün bir içsavaş çıkması konumunda herkese nasıl patlayacaksa,sahtekarlığın kendimizi ve milleti kandırmamızın bir alemi yok,çözümlemediğimiz herkonudan sorumluyuz,fonksiyonel faydacı olacağız diyoruz,bu ciddi bir politikadır,sadece duymak istediklerimize kulak kabartmayalım.Sokak çocukları konusunda ciddi bir girişimde bulunmazsanız yarın bir tinerci çocuğun işlediği cinayetten şikayetet etme hakkınız olmadığı gibi neredeyse ortağı olursunuz,çünkü suçlar toplumların günahlarının yıkandığı bedellerinin çok ağır infazlarla ödendiği sosyal psikolojik olaylardır,siyasette bundan mesuldur,kamu vicdanı da bunu kendinde sorgulamalıdır.Şiddete maruz kalan kadına akşam sabah ideoloji anlat kadıncağız dayağın altında eziliyor,töre cinayetlerinde öldürülen genç kıza anlat oyunu iste,ne bilecek senin onun için ne yapacağını,uygulayıcı ve faydalı olmayan politik süslemelerle kendimizi memleketimizi kandırmak bizi diğerlerinden farklı kılar mı,TÜRKİYE NİN KAYBEDECEK ZAMANI MI VAR.BU KADAR ÇARPIKLIĞI DÜZELTMEYE TALİPKEN BİRDE.

Cogito ergo sum:Düşünüyorum,öyleyse varım.
Felsefenin gelmiş geçmiş en önemli cümlelerinden birisidir.
Hepimizin de bildiği gibi 1596-1650 yılları arasında yaşamış olan Descartes söylemiştir.
Bu cümle ile ne demek istemişti ?
Her şeyden önce o günlerde henüz bilim ve felsefe birbirinden ayrılmamıştı.
Ama ayrılmanın sancıları da başlamıştı.
Skolastik felsefe yıkılmış,bilgi problemi yeniden ele alınmıştı.
Uğraş olarak bilimi seçen insanlar gözlerini doğaya çevirdiler.
O güne kadar elde edilmiş bilgiler,her ne iseler tek tek ele alındı.
Avrupa’nın birçok yerinde bunların hepsi yeniden inceleniyordu.
Herbir bilgi deneylerle sınanıyor,tekrar tekrar gözlemleniyordu

felsefede ve bilgide 1500lü yıllar çok geride kaldı,düşünüyorum öyleyse varım o yılların ürünü son şekli Spinozadan sonra ve behawyoristlerlecede onaylanmış haliyle VARIM Kİ DÜŞÜNÜYORUM,YANİ VARSAM DÜŞÜNEBİLİRİM.ÖNCELİKLE VAROLDUĞUMUZU TÜM DÜNYA BİLECEK,VE NE DÜŞÜNDÜĞÜMÜZÜ VARLIĞIMIZLA DUYURACAĞIZ.******çü düşünce bilimin ışığını alır,çağın gerisinde değil ilerisinde olmayı hedefler,HER DÖNEM KENDİ ETKİ TEPKİ SÜRECİ İÇİNDE İLERLER,ARADAN BİR DÜNYA SAVAŞI GEÇTİ,MİMARİ YAPILAR KADAR EKONOMİK DÜŞÜNSEL YAPILAR KENDİ SÜREÇLERİNİN SONUÇLARINI YAŞADILAR.Kommünikayt düşünce yerini bireyselciliğe,süregelen ekoller kavramsallığa,hatta minimalizme bıraktı,dönemin düşünce sistemleri toplumsal ihtiyaçların tepkisel yansımalarıdır,bu gün personel compüter pc kullandığımız bilgisayarlar bile bireyselciliğin ,minimalizmin ve kavramsal düşüncenin ürünü,ekonomiler bile bunun üzerinden kar marjı arz talep dengeleri ve piyasanın görünmez elini oluşturuyor,globalleşme vs adına.DEĞİŞİMİN KAÇINILMAZLIĞI KADAR ASLA DEĞİŞMEMESİ GEREKEN KARDİNAL YAPILAR DAİMA VARDIR BİR TOPLUMDA,O DA ÖZÜDÜR.Dili dir,değerleri dir,diğerlerinden farklı kılan ayırıcı özellikleridir.Türk demek bir dönem asyada gittiği yeri yeşerten ağaçdiken anlamında kullanılmış,hani çoraklıkla erozyonla yüzyüzeyiz,vatanseverim diyoruz heryıl kıbrıs toprağı kadar alan erozyonda yitiyor.GELİŞME DÜNÜ UNUTMAYIP GELECEKLE ARADA KÖPRÜ KURMAKLA OLUR.Çocuklarımıza nasıl bir Türkiye bırakacağız,Atalarımız canını dişine taktı bize bu topraklarda bağımsız olarak Bir ülke bıraktı,biz onlara neler vereceğiz.?HER ÖZ BİR BİÇİMDE SAKLIDIR.BİZİM ÖZÜMÜZ DE VAR OLANI BİÇİMSELLİKLE SORGULAMAKTIR YANLIŞ OLAN.OLMASI GEREKEN İDEAL YAPI DA ÖZÜ SÖZÜ BİR OLMAKTIR Kİ BU DA VAROLDUĞUMUZU BİR OLDUĞUMUZU GÖSTERMEKLE MÜMKÜNDÜR.
http://millibirlik.hareketforum.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN.   FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN. Icon_minitimePerş. Ocak 29, 2009 11:55 pm

Admin demiş ki:

******çü düşünce bilimin ışığını alır,çağın gerisinde değil ilerisinde olmayı hedefler,HER DÖNEM KENDİ ETKİ TEPKİ SÜRECİ İÇİNDE İLERLER,ARADAN BİR DÜNYA SAVAŞI GEÇTİ,MİMARİ YAPILAR KADAR EKONOMİK DÜŞÜNSEL YAPILAR KENDİ SÜREÇLERİNİN SONUÇLARINI YAŞADILAR.Kommünikayt düşünce yerini bireyselciliğe,süregelen ekoller kavramsallığa,hatta minimalizme bıraktı,dönemin düşünce sistemleri toplumsal ihtiyaçların tepkisel yansımalarıdır...

Bu sözlerden kısaca ve net olarak, Kemalizm'in uygulanabilirlik çağının geçtiğini ve bu düşlerden vazgeçmemiz gerektiğini çıkarabilir miyiz? Çünkü ben böyle anlıyorum, bu sözleri. Bilmiyorum, doğru mu anladım?

Admin demiş ki:

DEĞİŞİMİN KAÇINILMAZLIĞI KADAR ASLA DEĞİŞMEMESİ GEREKEN KARDİNAL YAPILAR DAİMA VARDIR BİR TOPLUMDA,O DA ÖZÜDÜR.Dili dir,değerleri dir,diğerlerinden farklı kılan ayırıcı özellikleridir.

Peki ya Kemalizm'i bu değişmez değerlerin içinde saymıyor muyuz?
Yoksa, Kemalizm'i de değişmesi ve değişmesinin kaçınılmaz olması gerektiği argümanlar kategorisine mi sokuyorsunuz?
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN.   FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN. Icon_minitimeCuma Ocak 30, 2009 12:42 am

Siz Kemalizm biçiminde söylenmesini istiyorsunuz bizlerse tercihen ******çü düşünce sistemi söylemini seçiyoruz,nedeni de düşünceye karşıt olurluğumuz değil,sizin söylediğiniz biçimiyle dejenere eden onun ardına saklanıp bu düşüncenin tamtersi yönde hareket edenlerden bağımsız olmak bağdaşmamak benzeşmemek,******çü düşüşünceyi meydanlarda Kemalizmin öncüsüyüz diye yaygara koparan yasadışı örgüt kuranlarla çağrışım yapmamak adınadır bu hassasiyet gerektiren konuyu sürekli kendi isteminiz doğrultusunda söylem biçimine girmemiz için ısrar da bir fayda göremiyorum.Çarpıtarak algılamak size kalmış..
Geçmiş kendi son derece olumsuz koşulları içerisinde kendi tarihini milli birlik ve beraberlikle Ulu önderin liderliğinde aşmıştır.
BİR YOLU BİLMEKLE O YOLDA YÜRÜMEK FARKLI ŞEYLERDİR
Bizler yolumuzun aydınlığı rehberidir diyoruz,özen gösteriyoruz, göze parmak sokarcasına kavramları çarpıtıp polemik yapıyorsunuz.Amacınız nedir açıklarmısınız,ne yapmaya çalıştığınızı ifade ederseniz değerli bilgilerinizle bizler de halkımızda okuyanlarımmızda aydınlanmış oluruz.Kibarca diyerek yazdığınız her hakareti sileceğimden emin olabilirsiniz
BİR NOKTADAN BİNLERCE DOĞRU GEÇER.BİZLER FARKLI TERCİHLERİN BİRLEŞTİĞİ ORTAK NOKTADA BİRLEŞİYORUZ
BU VATAN İÇİN ŞEHİT OLANLAR ALLAH ALLAH SESLERİYLE VATAN SANA CANIM FEDA DİYOR YALNIZ BENİM İÇİN DEĞİL SİZİN İÇİNDE CANINI VERİYOR,DIŞARIDA BIRAKMAKLA NE ELDE EDİLDİ,SONUÇ ORTADA SABİT ZİHNİYETLERİN FERMANLARI ALTINDA HEPİMİZ AYNI AĞIR BEDELİ ÖDEMİYORMUYUZ.Türkiye kaybediyor hepimiz kaybediyoruz,insanlarımızı kaybediyoruz,yetişmiş fidan gibi gençlerimizi kaybediyoruz,maddi manevi kayıplara dur demenin zamanı gelmedi mi,kavramların sözcüklerin içini boşaltanlara soracaksın bu soruları,anayasayı delip geçenlere soracaksın,dinden vicdandan dem vurup yitirdiğimiz genç askerlerimizin ,hergün yıpratılan silahlı kuvvetlerimizin,kangrene döndürülen eknomimizin hesabını da soracaksın ama benden değil,bizden değil,yapandan soracaksın,hedefini şaşırmış mermi gibi dönüp kendini de bizide yaralama artık.
SUÇLAMAK KOLAY YOLDUR,SUÇLANAN YARGILANDIĞINI DIŞLANDIĞINI DÜŞÜNEN İNSANLAR TAKDİR GÖRDÜĞÜNÜ UMDUĞU YERLERDE BİREY OLDUĞUNU TEYİT EDER.BU NE KADAR AÇMAZLARA ÇIKMAZLARA NEDEN OLUYOR GÖRÜYORUZ,GLOBAL EKONOMİLER NE DİYOR SEN DEĞERLİSİN,HAYIR ASLI BEN SENDEN BESLENECEĞİM BU DA TUZAK,HADİ HANGİ KESİMİN CEBİNDE KREDİ KARTI YOK,SORUNLARI DOĞURAN SÜREÇLER VE YOLLAR DEĞİŞTİ,BU YANLIŞLARI DÜZELTEBİLMENİN YOLU SAĞLIKLI ÇİZGİYE ÇEKEBİLMEK KIRILMA NOKTALARINDAN YAKALAMAK......SORUNUN KAYNAKLARINI EN AKILCI ŞEKİLDE DOĞRU TESPİTETMEK.
İşiz insanlarımız için nasıl iş imkanı yaratırız?,Eğitimi nasıl destekler ve geliştiririz,milli eğitim politikamız nasıl olmalıdır,ekonomide ki bu dibe vuruşu hangi konjonktür içerisinde çıkış trendine geçiririz,sanayicimiz üretimimiz küçülme seviyesinden verimliliğe nasıl geçer,dış borçlarımız imf nin stand-by anlaşması olmadan nasıl kapanır,Türki cumhuriyetlerle AB arasında seçim yapmalımıyız,gümrük duvarlarımızın durumu nedir,sosyal ve toplumsal gelişim için üretken bir toplum için izlenmesi gereken yollar nelerdir?Terör konusunda hedeflerimiz,bunlar çokda önemli konular.Neden bunları konuşmak tartışmak geliştirmek yerine kavram kargaşası yaratma çabası?
Olmaz denilen herşey olduruldu,neden bunu besleyen yanlışların kaynağı nedir?Bunları konuşalım,çözüm yolları nelerdir bunları ortaya koyalım,birliğimizde olsun dirliğimizde,farklı düşünceleri anlayalım dinleyelim,bizim gibi düşünmüyor diye kişiliğine şahsına hakaret çok çirkindir,çözümsüzlüktür..Dilimiz oldukça zengin,düşüncelerimizi ifade etmek yaşama karşı duruşumuzunda göstergesidir,fikri neyse zikride odur insanın.Bizim birbirimize düşmemizi isteyenler bunlardan beslenenler kazanmasın,bir yumruk olup hedeflere vuralımki önümüzdeki çıkmaz sanılan yollarımız açılsın.Vatandaşımız öğrenilmiş çaresizliğin altında ezilmesin,bilsinki herşeyin bir çözümü var ve hepbirlikte çözeceğiz.Olumlu düşüncelerle pekiştirelim,bununyerine birbirimize düşersek ne olur??????Başka bir Türkiye var mı?

En son Admin tarafından Cuma Ocak 30, 2009 2:30 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN.   FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN. Icon_minitimeCuma Ocak 30, 2009 2:22 am

Admin demiş ki:
...******çü düşüşünceyi meydanlarda Kemalizmin öncüsüyüz diye yaygara koparan yasadışı örgüt kuranlarla çağrışım yapmamak adınadır

Yani anlaşılan sizin dimağınızda, Kemalizm söylemi, "yasadışı örgüt" çağrışımı yapmakta. Bunun üstüne pek birşey diyemeyeceğim. Takdir, hareketimizin kurucularında ve büyüklerimizdedir...

Admin demiş ki:

Bizler yolumuzun aydınlığı rehberidir diyoruz sizse kör göze parmak sokarcasına kavramları çarpıtıp polemik yapıyorsunuz.Amacınız nedir açıklarmısınız,ne yapmaya çalıştığınızı ifade ederseniz değerli bilgilerinizle bizler de halkımızda okuyanlarımmızda aydınlanmış oluruz.

Niyetimi seve seve açıklayayım, kaldı ki sürekli açık ettim ama bunu söylemekten de hiç usanmam:
Benim isteğim; Milli Birlik Hareketi'nin katışıksız Kemalist bir ideolojiyi tartışmasız mesnet kabul etmesi ve bunu da açık açık, göğüsünü gere gere dillendirmesi ve savunmasıdır. Her duruşunu ve nihai amaçlarını bu temel üstüne bina etmesidir.

Admin demiş ki:

Kibarca diyerek yazdığınız her hakareti sileceğimden emin olabilirsiniz

Şu an'a kadar hiçbir hakaretim olmadı. Ama sizin bu sürekli, "silerim" ve "üyelikten atarım" çıkışlarınızın da pek sağlıklı olduğunu sanmıyorum. Size tavsiyem, son kozlarınızı kalkıp da çok küçük tartışmalarda harcamamanızdır. Yoksa, zaman gelir, birileri de sizi komple bu işten men edebilir.

Admin demiş ki:

BU VATAN İÇİN ŞEHİT OLANLAR ALLAH ALLAH SESLERİYLE VATAN SANA CANIM FEDA DİYOR YALNIZ BENİM İÇİN DEĞİL SİZİN İÇİNDE CANINI VERİYOR,DIŞARIDA BIRAKMAKLA NE ELDE EDİLDİ

Ben de askerde benzer görevi yapsam ve aynı durumda o, "Allah Allah" nidalarını savuranlardan biri olurdum.
Ama burada sizin sözlerinizden anladığım, "dinci kesime de bir eyvallah" konusudur, buna ise katılamam.

Admin demiş ki:

SONUÇ ORTADA SABİT ZİHNİYETLERİN FERMANLARI ALTINDA HEPİMİZ AYNI AĞIR BEDELİ ÖDEMİYORMUYUZ.

Bu sözün kastını da anlamış değilim ama anladığım, subay kesime bir serzeniş söz konusu. Askeriye bizim namusumuzdur. O aynı zamanda sizin de namusunuzu korumaktadır. Ve bu orduyu da subaylar yönetmektedir. Unutmayalım ki, ****** de bir zamanlar subaydı.

Admin demiş ki:

SUÇLAMAK KOLAY YOLDUR,SUÇLANAN YARGILANDIĞINI DIŞLANDIĞINI DÜŞÜNEN İNSANLAR TAKDİR GÖRDÜĞÜNÜ UMDUĞU YERLERDE BİREY OLDUĞUNU TEYİT EDER.BU NE KADAR AÇMAZLARA ÇIKMAZLARA NEDEN OLUYOR GÖRÜYORUZ

Eğer bu düşünceyi temel alırsak, herkese mevlana gibi gel demiş oluruz. Oysa bir siyasi yapının olmazsa olmaz net kabul kriter ölçütleri olmalıdır diyorum. En verimli ve iktidarı getirecek olan da bu yöntemdir diyorum.
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: uyarı   FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN. Icon_minitimeCuma Ocak 30, 2009 2:38 am

internet kullanıcılarında ve forum üyeliğine koşulları okuyarak kabulettiğiniz,kaydolduğunuz halde yöneticilerin uyarılarını dikkate almayarak forum kurallarını ihlal etmeniz nedeniyle Millibirlik hareketforum.com.Admini olarak ALASLAN adlı üyemizin foruma girişi 10 gün süre ile engellenmiştir.
üyeler yöneticilerin uyarılarına dikkatetmek uymak durumundadır,anlaşmayı kabuleden üye aykırı davranış ve sözlerini sürdümesi durumunda yönetici tarafından siteden uzaklaştırılır,internetin tüm kuralları sitemiz içinde geçerlidir.
ALASLAN ADLI ÜYENİN UZAKLAŞTIRILMA NEDENİ"Şu an'a kadar hiçbir hakaretim olmadı. Ama sizin bu sürekli, "silerim" ve "üyelikten atarım" çıkışlarınızın da pek sağlıklı olduğunu sanmıyorum. Size tavsiyem, son kozlarınızı kalkıp da çok küçük tartışmalarda harcamamanızdır. Yoksa, zaman gelir, birileri de sizi komple bu işten men edebilir"
SAKINCALI PIYADE
üye
üye

MesajKonu: UYAN EY HALKIM TIMSAH GOZYASLARINA KANMA   FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN. Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 5:55 am

Bu Ulkede basbakan denen zat Davos,a gitmis ,davosa giden ve gorevinin ne oldugu belli bir sirkette genel mudur ne isi
var davosta damat denen sahisin,gazetecilik gorevi mi yapiyor ki orda ailece top yekun ordalar dis gezilerde ailecek coluk
cocuk torun torba ordalar ,sulaleyi ucaga doldurup dolasiyor ,kimse bunun hesabini sormayacak mi sorgulamayacak mi
bu ulkede basbakan ve ailesi her dis geziye sulalece cikmak zorunda mi,bunlarda hic mi vicdan yok bir de timsah gozyaslari ile sov yapiyorlar iceriye nedir bu utanmazlik, confused bu ulkenin vatandasi bunlari hic mi gormez olup bitenler
secim ustu sovlar iceriye ,oylarin dustugunu goren confused her turlu durumdan sov yaratiyorlar,timsah gozyaslari da
onun acindirma ,ya da sovun iceriye mesajindaki hali.bir de hamas denen orgut mudur teror orgutu her neyse onlara
destek,birkac isi bir arada yurutuyorlar.Bizim confused medya mensuplari da bunlara alet oluyor,eminenin timsah gozyaslari
butun tv ler de gosteriyorlar ailecek sulale ordalar ,torun torba ulke ulke dolasiyorlar ozal ailesi gibi.damat denen confused orda ne isi var ulke adina neyi kurtaracak,anlayan farkinda olan sorgulayan varmi.biri bana anlatsin.mantigim almiyor.
beynim durdu.bu insanlarin orda ne isi var.dis gecilerde bir ucak dolusu gorevi olmayan insan gidermi,dis gezilere gidenler
bir de harcirah aliyorlar isin ilginc tarafi emine bile aliyor.burda ulke ekonomik krizde vatandas kan agliyor birde bir ucak
dolusu gorevi olmayan insan confused ucakla dis gezilerde.eyyyyyyyy.vatanda duy gor farkinda ol timsah gozyasina
kanma yeter artik uyan.cebinden cikan paralar nereler egidiyor gor.sen burda ac sefil birgun ac birgun tok gecirirken gununu gun ekmeyine muhtacken basbakan denen sahisin sulalesi ucaklarla dis gezilerde ve her dis geziye harcirah
aliyorlar.emine dahil.devletin kasasindan.bunu biliyormusun farkindamisin tv de sadece timsah gozyaslari acindirma politikasi yapilarak iceriye sov.daha ne kadar uyuyacaksin.imdat cigliklarimizi kim duyacak.ulke ekonomik
krizdeyken onlar saltanat icinde sulalece dis gezideler.aclik yoksulluk içinde yasamaya devam et senin cebinden cikan vergilerin
ulkeye odedigin paralarla gidiyorlar dis gezilere.isin bir baska boyutu da davosta dustugumuz vahim durum dis politik
siyasi sov ne sekilde kullaniliyor gorun.dis politikamiz ne halde anlayin.uykudaki vatandas.sen burda acken
onlar nasil luks icinde yasiyorlar bir de hamdulsun kriz bizi teget gecer diye confused konusabiliyorlar.pessssssssssssssss.
Misafir
Misafir

MesajKonu: ****** diyor ki;   FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN. Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 12:57 pm

"Bugünkü Türk milleti siyasi ve içtimai camiası içinde kendilerine Kürtlük fikri, Çerkezlik fikri ve hatta Lazlık fikri veya Boşnaklık fikri propaganda edilmek istenmiş vatandaş ve millettaşlarımız vardır. Fakat mazinin istibdat devirleri mahsulü olan bu yanlış adlandırmalar, birkaç düşman aleti mürteci, beyinsizden başka hiçbir millet ferdi üzerinde üzüntüden başka bir tesir yapmamıştır. Çünkü bu millet fertleri de umum Türk camiası gibi aynı müşterek maziye, tarihe, ahlaka, hukuka sahip bulunuyorlar. Bugün içimizde bulunan Hristiyan, Musevi vatandaşlar, mukadderat ve talihlerini Türk milletine vicdani arzularıyla bağladıktan sonra kendilerine yan gözle, yabancı gözüyle bakılmak, medeni Türk milletinin asil ahlakından beklenebilir mi?"

M. K. ATATÜRK

En son AAFAKTÖR tarafından Paz Şub. 01, 2009 5:49 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN.   FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN. Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 4:21 pm

Tepkisiz kalınmamalı elbette,vatandaşın parasıyla saltanat sürmek lüks tüketime gitmek orantısız tezat bir durum.Türkiye Cumhuriyeti nin Başbakanlık mevkisi elbette milletimize yaraşır ölçülerde dirayetli olacak,herkim olursa olsun bu ülkenin başbakanıdır protokoller gereği çok da mütevazi olunması beklenemez,milleti temsil eden bir makamdır çünkü,saygıdeğer bir ağırlığı vardır.Ancak müsfriflik yapılmamalı israfa gidilmemeli.Şunu hep dile getirmişizdir,her parti kendini destekleyenleri kadrolaştırmış toleranslı öncelikli yapmıştır.Bu eşitsizlik alışılagelmiş torpilcilik adam kayırmacılık daha ileri boyutta köşe dönmeciliklere sebebiyet vermiştir.Açıklama olarak ta "serbest piyasa ekonomisi"denmiştir.Serbest piyasa ekonomisi birilerinin elini bağlar diğerini boğarmı?Boğulanlar başka ülkenin vatandaşı mı?Başkalarının hakkını kendi hakkın gibi koruyabilirsen ve bunu bir yaşam biçimine dönüştürebilirsen o ülkede haklardan ve eşitliklerden bahsedilir.Ben benim gibi düşünenleri taraftarlarımı onore edeyim diğeri zaten düşmanım dercesine kurgulanan zihniyetlerin ürünüdür bu günki ekonomik göstergeler.İlk fırtınada çatı tavan uçuyor.Japonların güzel alışkanlıklarından biri de şu:işyerine ibadet eder gibi saygı duyarak giriyorlar,bu gün kendim ve ülkem için ne yapabilirim zihniyetidir bu.Hergün deprem oluyor birde atom bombası düştü memleketlerine öyle bizim gibi anlı şanlı geniş toprakları da yok,okyanusun ortasında parçapinçik bir sürü adanın üzerinde kurulu bir devlet japonya.Ama ekonomileri keskin bir kılıç gibi,verimlilikleri teknolojileri,onlarda da en değerli şey toprak,bir saksı toprağı bizdeki daire fiatına.Bişeylerin kıymetini bilmek gerek.Yanlışı yanlışla düzeltmek zincirleme yanlışlar familyasından başka bir şey değil,sürekli kayıpları getirir,bir ülkedeki yanlışlar herkesimi etkiler herkes öder faturayı.Ekonomide ki iniş çıkış herkesimi etkiliyor.Yanlış olan bunların pohpohlanması.Çaba göstermeden kazanmak bir kesime tatlı gelebilir,ancak çaba gösterilmeden elde edilen gelir üretimsizliktir hayalidir,bir çakıltaşını üst üste koymadan ne yaptında kazandın?Bu günkü enflasyonun sebeplerini buralarda aramak gerek,paramızın neden değeri yok?Enflasyon piyasada şişkin fazla para likidite,nerden geliyor?Kayıt dışı ekonomi,günü kurtaran popilist anlık çözümler,köşe dönmecilik ve adam sendecilik.
SAKINCALI PIYADE
üye
üye

MesajKonu: UYAN EY HALKIM TIMSAH GOZYASLARINA KANMA- 2- UYANIN BALIK KAVAGA CIKTI   FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN. Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 7:49 pm

Turkiyede 7 sene Cumhurbaskanligi yapmis bir degerli sahsiyet var.AHMET NECDET SEZER 7 sene gorev yapti Ailesinden
kimi gordunuz medyada esinin disinda zorunlu hallerde dis gezilerde,iceride hic bir yere birlikte gitmediler,dis geziler de
de her yere degil,gitsede az yere gitmistir 7 seneledik sure az bir zaman degildir.Ve onunda ailesi sulalesi vardi,gelini damadi,kizi oglu, her neyse hangisi cikti medyaya gordunuz adlarini biliyorsunuz,Cumhurbaskanligi,basbakanliktan daha ust makamdir ve c.baskani her konuda tasarrufa gitti,her seyi kisti,elinde devletin her imkani oldugu halde hic bir sey kullanmadi,onun akli yok mu ,kendi sahsi icin keyfine bakmasini bilmez mi elbette bilir, hem de en iyisini, ANAYASA
MAHKEME BASKANLIGI Yapmis kisidir,burokratik devlet kademelerinde gorev yapmis bir kisi idi ve yaptigi butun gorevlerde anlinin akiyla cikmis ,sicilinde tertemiz bir sahsiyet,ailesinde hic kimse medyatik olmadi ve gorulmedi .c.baskanligi koskune bile kizlari cocuklari damatlar gelmediler,goren varmiydi medyada birileri bana soylesin.
gormemislik yapmadilar.herkes haddini bildi.gormemislik baska bisi ne oldum delisi olanlar sapitir,bunlar gibi,ozal ailesi gibi,demirel ailesi gibi,daha kimler vardi siyasette ailesiyle medyadik sovcu,ve her sekilde yediler,yedirdiler,sulalece
ucaklarda dolastilar,dis gezilerde gorulduler ,hediyeler aldilar,aklima gelenler bunlar.c.baskani SEZER verilen hediyeleri .birakti da gitti sahsiyetine alabilirdi,bunlar ne alidiklari medyaya da yansiyor saatler halilar hediyelerin sayisi belli degil ama,
yuzsuzluge vurup da olan biteni inkara ya da kabule gidebiliyorlar hediyeleri sahislarina.ulkeyi temsil etmek ve basbakan demek once kendinden tasarruf saglamasi gerekir kendilerine tasarruf yok,vatandas bogaz SIKSIN ,birde kendi elini atiyor bogazina iyica var gucuyle SIKIYOR .yetmiyor baska seyler yapiyor.sinirim katsayisi artmis durumda gormemislik derler
adina.gorev elbette temsil etmek harvurup harsavurmak degildir,kendine de tasarrup olmali,ulke krizdeyken bizi teget gecti dediginde kendi olan biteni gormeyip duymayip ve vatandasin halini sadece komur dagitarak ac sefil insanlarin oyunu almak icin perisanliklarindan yararlanmak degildir.onurlarini sereflerini zedelemek de degildir.yardim kameralar
karsinda da yapilmaz.insanlarin onuru vardir.bunlar hic biri seyi dusunemiyecek kadar ? ne diyecegimi bulamadim o kelime icin siz soru isaretinin yerine koyun okuyun.offfffffffffffffffffff.imdat diyecek haldeyiz ama basbakan denen zat dis gezilerde torun torba sulale gezintide bir de iceriye sov ,timsah gozyasi,insanliktan haberi varmi sorun kendine.??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????.

FILMI GERI ALIN BASTAN SEYREDIN ? DUSUNUN.SORGULAYIN.
1 sayfadaki 1 sayfası